Priateľstvo

Autor: Jakub Feltovič | 18.8.2011 o 12:55 | (upravené 18.8.2011 o 15:08) Karma článku: 5,48 | Prečítané:  1094x

Priateľstvo má veľmi pekné meno. Jeho prvých päť písmen skrýva totiž krásne slovo: priať. A preto už z jeho mena môžeme vydedukovať, že priateľstvo rado niečo dopraje, praje niekomu. Ale čo praje? A komu? Priblížme si v nasledujúcich riadkoch jeho vlastnosti. Doprajme mu, aby sa skrz moje slová predstavilo.

 

Hoci priateľstvo rado dopraje, určite nedopraje tým, ktorí chcú jednoznačne určiť jeho pohlavie a vek. Jeho meno je totiž stredného rodu, a nie mužského, či ženského, ako napríklad dôvera alebo láska. Priateľstvo sa môže vyskytovať v mužovi, ale aj v žene. Samozrejme, podmienkou jeho vzniku je prítomnosť viacerých osôb, minimálne dvoch. Niekedy sa však objaví aj medzi človekom a zvieraťom. Jeho vek záleží od toho, kedy ho ľudia spoznajú, kedy sa v nich udomácni, ale aj od toho, na ako dlho. Treba poukázať aj na to, že podobne ako všetci ľudia, aj priateľstvo starne a nadobúda nové skúsenosti, s postupom času sa môže upevniť.

Cez pozorné a láskavé oči si všíma druhých. Jeho hlas je pevný, rozhodný, niekedy až kritický, ale skôr v tom pozitívnom zmysle slova. Najmä sa však veľmi príjemne počúva.

Jeho oblečenie je celkom obyčajné, priateľstvo sa nesnaží byť výstredné. Väčšinou nadobúda chápavý výraz tváre. Má kladnú povahu. Môže vykonávať množstvo povolaní, obľubuje však také, pri ktorých sa stretáva s ľuďmi. Rado hrá na nejakom hudobnom nástroji, kreslí alebo tancuje. Zaujímajú ho najmä tie koníčky, prostredníctvom ktorých dokáže niekomu priniesť radosť.

Má rado čaj a tiež zeleninovú polievku, či palacinky. Večer zvyčajne pozerá televíziu alebo hrá spoločenskú hru.

Nebojí sa takmer ničoho, ani tmy, či výšky, strach nadobúda, až keď je samo. Nemá rado, ak mu k menu pripoja predponu ne- , čo robí jeho význam opačným. Naopak, teší sa na to, keď môže byť s ľuďmi.

Priateľstvo je priateľom dôvery a vôbec všetkých kladných vlastností. Jeho bratom je porozumenie a keďže sa súrodenci väčšinou aspoň trocha na seba podobajú, ani priateľstvo a porozumenie nie sú výnimkou.

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Milióny na jeho plat? Výskumy ukázali, že Sagan sa oplatí

Tím Bora-Hansgrohe má za sebou prvú sezónu v najvyššej lige. Očakávali sme viac, ale nebolo to zlé, hovorí šéf tímu Ralph Denk.

KOMENTÁRE

Menej rande, alkoholu aj sexu. Súčasná doba predlžuje dospievanie

Vek 25 rokov je akoby 18 z minulosti.


Už ste čítali?